Ro-Ro Taşımacılığı

                    MARMARA DENİZİNİ İSTANBULLİNES'LA GEÇİYORUZ.     

Limanlı Lojistik olarak; Marmara Denizi çevresinde gelişen sanayi nedeniyle İstanbul trafiği olumsuz yönde etkilenmektedir. Bu nedenle Limanlı Lojistik olarak trafiği etkilemeden lojistik hizmetimizi denizyollarına kaydırarak Marmara Denizi’nde Kombine Taşımacılık faaliyetleri uyguluyoruz. Uluslararası standartlara sahip gemilerle, çevreye duyarlı bir taşımacılık modeli olan RURG taşımacılığını yaygınlaştırarak Ege Bölgesi, Güney Marmara ile İstanbul ve Trakya bölgeleri arasında seyreden ağır vasıtalara, Marmara Denizi’nde İstanbullines Markasıyla  Ro-Ro Gemileri işleten Hidiv Denizcilik ve Bostan Denizcilik İle çalışmaktayız.
.

 

        İstanbullinestan sağladığımız; Ro-Ro taşımacılığı hizmeti ile maliyetlerden yapılacak tasarrufun yanı sıra araç ve sürücünün dinlenmesi ve yıpranmasının azaltılması, çevrim süresinin kısaltılması, amortisman ve araç bakım giderlerinin düşürülmesi gibi önemli avantajlar alıyoruz. Gemilerin içinde sürücünün dinlenebilmesi için sıcak suyu olan duşlu ve ücretsiz yemek hizmetleri yanı sıra klimalı kafeteryalarda televizyon, Lig TV, günlük gazete ve çay servisleri ile konforlu bir seyahat için gerekli bütün ayrıntılar İstanbullines tarafından düşünülmüş. Ayrıca gemilerde bütün araçlar, yük ve yolcular kaza, hırsızlık, hasar gibi olabilecek her türlü riske karşı depodan teslim alındığı andan varış merkezindeki teslimatına kadar P&I Certificate Insurance güvencesi altındadır.

 


Araçlarınıza,Marmara Denizini Ro-Ro Gemileri ile geçirmenizi tavsiye ediyoruz.

Ro-Ro Taşımacılığının Sunduğu Avantajlar:

  • Karayolu ile ortalama 3-4 günde gerçekleşen çevrim süresi, RORO kullanıldığında 2 güne kısalmaktadır.
  • Seyir esnasında hem araç, hem de sürücü dinlenmektedir.
  • Sürücünün ve aracın yıpranması azalmakta; aracın ömrü uzamaktadır.
  • Aracın amortisman süresi artmaktadır.
  • Karayollarında kaza oranı azalmaktadır.
  • Trafik problemi ortadan kalkmaktadır.
  • Karayollarınn yıpranması ve aşınması önlenmektedir.
  • Yeni otoyol - karayolu inşa maliyeti oluşmamaktadır.
  • Sürücünün sağlıklı ve hijyenik koşullarda yemek ihtiyacı ÜCRETSİZ olarak karşılanmaktadır.

Karayolu taşımacılığındaki en büyük gideri akaryakıt oluşturduğundan dolayı, akaryakıt tüketimi azalmakta; milli ekonomiye çok büyük katkıda bulunulmaktadır. Çevre ve gürültü kirliliği ortadan kalkmaktadır. Ro-Ro taşıma fiyatları akaryakıt maliyetinin altında oluşturulmaktadır.